snimacejpg.jpg

Snímače pro přístupové systémy

p

Snímače se umísťují před vytipované dveře, buď pouze z jedné strany nebo z obou. Pak je možné zajistit prokazatelný průchod oprávněných osob oběma směry. Dveře jsou vybaveny kováním koule-koule. Jen je třeba zajistit únik osob v případě požáru.


Otevření dveří oprávněným osobám zajistí automaticky dveřní elektromagnetický nebo elektromechanický zámek. Dveře by měly signalizovat jejich delší otevření či jejich neoprávněné otevření.


Často se v jenom areálu či budově používá stejných nosičů-medií pro dva různé důvody - na vrátnici jsou terminály pro docházku, na vnitřních dveřích jsou snímače kontroly vstupu.


Řídící jednotky zpracují informaci od snímače a příchozímu buď povolí nebo nepovolí vstup.


Řídící jednotka není nutná, systém na jedny dveře může pracovat i samostatně. Informace o průchodech mohou být i tak k dispozici, získají se jednorázově při aktuální potřebě.


Řídící jednotky

Řídící jednotky zpracují informaci od terminálu. Obvykle řídící jednotky obsahují informace o řadě posledních průchodů a dokáží je předávat dále řídícímu počítači. Napojení na něj nemusí být nutně on-line. Námi nabízené systému ani nemusí mít vzdálené terminály spojeny kabelem do jedné sítě. Informace o docházce dokážeme přenášet přenosnými paměťovými médii (datové čipy, diskety).