divideojpg2jpg.jpg

Záznamová zařízení pro kamery

p

K zaznamenávání videa z kamer je nejlépe použít autonomní digitální záznamové zařízení. Říká se jim DVR v analogových systémech, HD-DVR v systémech s FullHD kamerami nebo NVR v digitálních IP síťových kamerových systémech. Záznam se provádí na hardisk a doba záznamu může být i několik týdnů až měsíců.


Doba záznamu závisí na počtu kamer, kvalitě – velikosti jednotlivých snímků, rychlosti – počtu snímků za vteřinu a samozřejmě velikosti hard disku. Digitální záznamová zařízení jsou kombinované multiplexery s digitálním záznamem. Zařízení bývají napájena ze síťového rozvodu 230V a pro jejich zálohování je třeba záložních zdrojů například UPS nebo motorgenerátory.


Pokud provádíte záznam s takovým rozlišením, že je možné identifikovat osoby na záznamu, musíte splňovat požadavky zákona č.101/2000 Sb o ochraně osobních údajů. Výkladů tohoto zákona existuje několik, na adrese Úřadu na ochranu osobních údajů (www.ouuo.cz) najdete bližší informace. Raději však kontaktujte naše techniky, rádi vám poradí.