101bk2jpg.jpg

Kamery a objektivy od Kelcom

p

Kamery jsou oči kamerového systému. A i když jde technika mílovými kroky kupředu, v některých vlastnostech jsou oči stále nedostižné.


Kamery jsou umísťovány na vytipovaných místech, většinou na základě kamerové zkoušky. Na jejím základě se provede i výběr objektivu. Rozhodnout se především musí, jak široký „záběr" má kamera mít. Většinou se požaduje široký sledovací úhel, aby jedna kamera pokryla co největší plochu. Tím se však do obrazu dostává tolik podrobností, že je pak nelze rozlišit. V úvahu je třeba vzít i potřebu sledování ve ztížených světelných podmínkách (v noci) a vliv počasí. Kamery jsou umísťovány v povětrnostních krytech s vyhříváním. Kamery na pohyblivých hlavicích se instalují pouze v oprávněných případech. Více kamer namísto jediné pohyblivé vždy znamená kvalitnější obraz.

 

Vývojově starší analogové video kamery mají na trhu pořád své místo. Novější digitální IP síťové kamery se prosazují stále více. Ovšem největším hitem posledních let jsou kamery HD-SDI s nekompromisní kvalitou a výhodnou cenou. Více např. na www.kamerovysystem.infoext.

Kamery nejsou vždy jen klasického tvaru. Lze je umístit i do velmi nenápadných předmětů, například i z důvodu odolnosti proti vandalismu. Takzvané skryté kamery mohou mít podobu PIR čidla, nástěnných hodin a podobně. Zajímavé je zjištění, že ve většině nočních podniků je rozmístěno několik skrytých kamer. Černobílé kamery se už neinstalují, je obtížné je i na trhu sehnat.

Pokud chcete porovnat kvalitu záznamů jednotlivých kamerových technologií, podívejte se na Tuto stránku.