021816095856kamera-ip-hikvision-ds-2cd2212jpg.jpg

IP kamera

p

Co je to IP kamera ? IP kamera (síťová kamera, webkamera) je jedna z možných technologií bezpečnostních kamer. Zachycuje a vysílá záběry živě přímo prostřednictvím IP, čili počítačové sítě. Díky tomuto vysílání mohou přihlášení uživatelé místně nebo na dálku sledovat, ukládat či spravovat video záběry a to pomocí standartní síťové infrastruktury založené na IP.

 

Kromě zaznamenávání obrazu mají IP kamery i jiné funkce a za použití těchto funkcí dokáží IP kamery po síti přenášet i jiná než jen obrazová data. Detekce obrazu v pohybu, přenos zvukových dat, digitální vstupy a výstupy (spouštějí alarmy, rozsvěcují světla), sériové porty  pro data nebo pro mechanismy na ovládání natočení zoomu kamery,. Tato "metadata" jsou nejdůležitější položkou pro volbu právě IP kamer (i když existuje a používá se ještě 6 dalších obrazových technologií), ačkoli právě IP kamery jsou ty nejdražší.

 

Důležitou výhodou IP kamer je, že můžete sledovat přenášení natáčených obrazů online, odkudkoli, kde máte připojení k internetu. Spojení s IP kamerou můžete provést skrze zařízení, jakými jsou například stolní počítač, notebook, mobilní telefon či tablet. Dá se tak  říci, že IP kamera je něco jako počítač a kamera v jednom.

 

IP kamery slouží především jako bezpečnostní zařízení při potřebě efektivní a rychlé ochrany osob, prostorů nebo majetku, který je vzdálený od uživatele. IP kamery dokáží pořizovat a  uchovávat data, která mohou posloužit jako důkaz při vyšetřování trestné činnosti.