KELCOM - zabezpečení objektu, kamerové systémy

Úvod
H S


Tisk Email
neděle, 01. února 2015 15:10

Levné "garážové firmy" vs. certifikovaní dodavatelé

 

Když potřebujeme lékařský zákrok, jdeme automaticky k lékaři. Proč nejdeme k sousedovi ? Kamarádka nám řekne : "Ten můj ti tu křečovou žílu vyřízne taky, jenom se položíš u nás v kuchyni na stůl, dáme ti napít pár panáků lihoviny a taky to vydržíš ! Co by ses hnal někam do města." Proč na ni nedáme ?


Jak to, že věříme jen lékaři, státem uznávané autoritě ? Protože má lékařský diplom, na který studoval šest let ? Protože musí prokázat určitou praxi, než se může pustit do léčení sám ? Nebo proto, že má bílý plášť ? Vždyť jde jen o banální zákrok na naší noze.


Proč se stejně tak nesvěřujeme do péče odborníků, když jde o celý náš majetek ?
Proč vkládáme do rukou naši budoucnost někomu, koho sotva známe ? Kamarádka řekne : "Ten můj ti to udělá taky dobře a ještě ušetříš !" Mluvím o montáži poplachového systému - alarmu.


Pozveme si domů nám neznámého člověka, ukážeme mu všechna místa, kudy se dá snadno do našeho domu dostat. Kudy mají zloději šanci a kudy ne. Aby nám mohl dobře navrhnout, kam umístit detektory a jaké. Necháme si od něj namontovat alarm a zaplatíme mu za to.


Ale proč si napřed toho člověka neprověříme ? Má vůbec na tuto práci koncesi ? Prokázal se, že nikdy nebyl ve vězení ? Má potřebné vzdělání ? Je to vůbec elektrikář a má oprávnění montovat elektrická zařízení dodavatelským způsobem ? Chodí na pravidelná školení o technice, kterou montuje ? Má potřebnou zkušenost s montáží a návrhy ? Kolik už toho namontoval ? A když nastane problém, přijede k nám včas ? Nic nás nerozladí víc, než nefunkční alarm v bytě pět minut před odjezdem na dovolenou.


Ptáme se předem na vybranou firmu ? Na doktora se přece taky ptáme, dokonce jsme ochotni i "pustit chlup", pokud nás zařadí do svého pořadníku přednostně.


Nedávno mi nabízeli úžasně levnou pojistku. Nevzal jsem to. Ta pojišťovna byla úplně nová a já ji neznám. Když se mám na někoho spolehnout, tak si chci vybrat sám.

Nikdo se o mě nepostará líp, než já sám.

 

 
Tisk Email
úterý, 16. prosince 2014 20:45

Šťastný nový rok 2015

Vám přeje společnost KELCOM Liberec s.r.o. a všichni její zaměstnanci.

pf_20155gif.gif

 

 

 

 
Tisk Email
středa, 05. listopadu 2014 10:04

Zvýšení bezpečnosti dětí v mateřských a základních školách

 

Naše společnost byla v uplynulých dnech často oslovena poptávkou bezpečnostních systémů ke zvýšení bezpečnosti ve školách a školkách. Vzhledem k tragické události ve Žďáru nad Sázavou se není co divit.

K zamezení přístupu nepovolaných osob do prostor školy(ky) může sloužit celá řada systémů. Například :
- přístupový systém - oprávněné osoby mají svůj vlastní čip, kterým se identifikují při vstupu do budovy. U dveří je snímač, ke kterému se čip přiloží. Teprve potom je možné dveře otevřít. K dispozici může být paměť průchodů pro zpětné dohledání,
- videotelefon - u dveří je panel se zvonkovými tlačítky, kde se rodiče dozvoní do příslušné místnosti v budově. V panelu je ukryta kamera, která umožní zaměstnanci návštěvu nejen slyšet, ale i vidět. Teprve potom zaměstnanec otevře dveře na dálku. V tomto případě doporučujeme použít externí kameru, která není přímo v panelu, ale nad hlavou návštěvy. Taková kamera umožní větší přehled. Je sice pěkné mít dohodu s rodiči, že nebudou pouštět do budovy cizí osoby, ale spolehnout se na to nedá. Také tento systém může mít paměť posledních zvonících návštěv,
- kamerový systém - u vchodu, na zahradě a blízkém okolí budovy mohou být umístěny kamery. Zde se provádění záznamu přímo nabízí. I když ani živé sledování obrazů kamer není výjimkou, třeba na monitoru v kanceláři ředitelky anebo i v hernách.
Uvedené systémy se montují v různých obměnách. Například v jedné základní škole mají odpolední družinu, kde je veliká televize s obrazem kamery od vchodu. Tak i dítě vidí na návštěvy a pokud pozná svojí maminku, učitelka dítě pustí z učebny ke vchodu samotné. Jeho pohyb ke vchodu při tom stále na kameře sleduje.

Každá budova má svoje specifika a potřeby, proto je důležité vypracovat nabídku přímo na míru, po osobní návštěvě na místě. Požádejte nás o ni, uděláme ji zdarma. přitom cenové relace těchto elektronických systémů nejsou nijak vysoké. Videotelefon může vyjít už na sedm tisíc korun, kamerový systém třeba na deset.

Jako firma spolupracujeme s objekty města Liberce už dlouhou řadu let, věříme, že k oboustranné spokojenosti. Doufáme, že tato spolupráce bude pokračovat.

 

 
Tisk Email
sobota, 01. listopadu 2014 11:12

Napojení na Městskou policii v Liberci

pomocí vysílače nebo GPRS modulu

 

  Z různých důvodů uvažují správci objektů o vypovězení analogových telefonních linek a zavedení jiných možností komunikace (VoIP telefonie apod.). Pokud má takový objekt instalovaný poplachový systém, může ztráta telefonní linky znamenat ztrátu spojení na pult centrální ochrany Městské policie v Liberci.

V takových případech nabízíme variantní řešení - nabídku jiné techniky, který napojení zajistí. Informace, předávané přes tato variantní řešení, jsou totožné jako v případě telefonního spojení.

A) Základní možností je instalace vysílače v radiové síti městské policie. Dodávka takového zařízení má výhodu v tom, že po investici do instalace už neplatíte žádné měsíční poplatky za provoz. Původní investice za vysílač, potřebný převodník do ústředny a prutovou anténu je ve výši 19.100 Kč (vč. DPH 21%). Použití externí antény s vyšším ziskem by bylo nutné pouze v případě slabého radiového signálu - pak by byla cena vyšší.

B) Další možností je využít síť mobilních operátorů a použít modul GPRS. Modul se nainstaluje přímo k poplachové ústředně, pokud je to možné, a vybaví se SIM kartou se speciálním datovým tarifem. Tuto SIM kartu dodává fa RADOM Pardubice a naše společnost tuto kartu poskytuje zdarma. Vystavujeme pouze roční fakturu na poplatky za provoz - 200 Kč měsíčně + DPH 21%. Počáteční instalace modulu s anténou a záložním akumulátorem je ve výši 10.896 Kč (vč. DPH 21%), roční poplatek za provoz je je 2.904 Kč (vč. DPH 21%).

Někdy uživatelé chtějí použít vlastní SIM kartu s nějakým levným tarifem levného volání. Tato volba je sice technicky možná, ale není vůbec vhodná. Taková SIM karta používá hlasový tarif (na rozdíl od datového přenosu GPRS u SIM Radom) a musí se vložit do vhodného GSM komunikátoru. Napojení se potom děje přímo na hlasovou linku městské policie. Sice přímo do přijímacího zařízení (pult centrální ochrany), ale hovorovým způsobem. Máme ozkoušeno v praxi, že tato spojení nejsou zdaleka spolehlivá a není zde kontrolované spojení. Dochází k digitalizaci hovoru, jeho přenosu přes GSM a zpětný převod na analogový signál. Nedoporučujeme.

C) Pokud je v objektu k dispozici Metropolitní síť, lze také použít modul s přenosem po LAN. Cena takové investice je ve výši 7.375 Kč (vč. DPH 21%) a neplatí se žádné měsíční poplatky za provoz techniky.

 

 
Tisk Email
čtvrtek, 23. října 2014 20:45

www.MapaKriminality.cz

Pokud vás zajímá, zda je ve vašem okolí bezpečněji než jinde a jak je to s objasněností vloupání do bytů a achalup, můžete se podívat na server www.mapakriminality.cz. Provozuje ji nezisková organizace Otevřené společnosti, nikoli policie ČR.

Najdete zde čísla i jiný trestných činů.

 

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další > Konec >>

Strana 6 z 8
 

HLEDÁTE

podrobnější informace o

Porovnání rozlišení kamer.

KAMEROVÝCH

SYSTÉMECH ?

zkuste se podívat

sem.

 

Člen Hospodářské komory ČR

Člen sdružení Asociace Gremium Alarm

Člen montážní skupiny KELCOM v ČR

Certifikace u České asociace pojišťoven

Certifikát CI na poplachové a kamerové systémy

Osvědčení od NBÚ na stupeň "Důvěrné"

Spolehlivá firma 2016

Důvěryhodná firma 2015

 • dálkové ovladače
 • digitální záznamové zařízení
 • ovládací panel požární ústředny
 • domácí telefony a videotelefony
 • pohybový detektor
 • požární siréna
 • kamera otočná v krytu
 • stropní DOME kamera
 • kamera s infrapřísvitem
 • venkovní střežení - infrazávory
 • ovládací klávesnice
 • stropní pohybový detektor
Uživatelské jméno
Heslo