KELCOM - zabezpečení objektu, kamerové systémy

Úvod
H S


Tisk Email
čtvrtek, 01. prosince 2016 07:45

Děkujeme za přízeň všem svým zákazníkům a přejeme klidně strávené vánoční svátky a šťastný celý nový rok 2017.

 

Kolektiv KELCOM Liberec s.r.o.

vesele_vanoce_2016jpg.jpg

 
Tisk Email
pondělí, 04. dubna 2016 07:25
kamera-ipjpg.jpg

p
Jak vybrat správnou IP kameru

Přemýšlíte, že si IP kameru koupíte a zprovozníte sami ? Zajímá vás, jak koupit správnou IP kameru ? Nevíte, jakou vybrat, aby byla kompatibilní se záznamem ?

 

Zdálo by se to jednoduché - koupím a namontuju. Věděli jste, že i dvacet let od prodeje prvního kusu IP kamery (Axis NetEye 200 od AXIS Communications, rok 1996) je stále kompatibilita kamer a záznamových sw zoufalá ? Pravděpodobnost, že vybranou kameru "uvidí" záznamový software, je asi 15%.

 

Vybrat kameru znamená rozhodout se o rozlišení záznamu, citlivosti čipu, úhlu záběru, typu krytu kamery, nočním přisvícení na potřebnou vzdálenost, volbě napájení kamery a přenosu obrazu na správné místo. Další otázky vyvstávají při volbě správného záznamového sw - nebo lépe záznamového zařízení.

 

Pokud se nechcete všemi těmito věcmi zabývat do podrobností, obraťte se na naše specialisty. Ti vám zdarma poradí, případně zajedou k vám domů a v ceně nákupu můžete mít návrh na "míru" . Dodáme potom systém s přednastavenou technikou.

 

Tato nabídka se samozřejmě netýká jen IP kamer, podobná situace je i u další technologií. Dnes jich je na trhu celá řada : AHD, HD-CVI, HD-TVI, Turbo HD, HD-SDI, EX-SDI, PAL, H960 ... Kdo se v tom má vyznat ?

 

My se vyznáme. Děláme tuhle práci už přes 25 let. Jak říká filmový Schrek: "Máme zkušenosti a nebojíme se je použít".

 

 

 

 
Tisk Email
středa, 20. ledna 2016 16:00

Průlom v přístupu Úřadu na ochranu osobních údajů ?

 

Včera vydal ÚOOÚ Stanovisko č.1/2016 ke kamerovým systémům v bytových domech. Dokument je sice napsán právnickou češtinou a tudíž nic není jednoznačné, ovšem vyplývá z něj, že v bytových domech už není potřeba vyžadovat od každého nájemníka souhlas s provozováním kamerového systému. Tak tomu bylo doposud, pokud jste nezískali souhlas, nesměli jste spustit záznam kamer.

Nyní postačí pouze informovat uživatele bytů vhodným zůsobem.

Důležité ovšem stále zůstává, že se musíte postarat o to, aby záznamy nebyly zneužity. Tedy - záznamové zařízení pokud možno uzamknout, přístup k záznamům chránit heslem, omezit počet osob, které heslo znají. Úřad také požaduje, aby se v zařízení ukládal deník přístupů k záznamům. Tento požadavek všechna naše zařízení splňují.

Povinností stále zůstává požádat o registraci na Úřadu.

Oproti dřívějším požadavkům Úřadu se tedy jedná o radikální obrat. Snad nás podobné změny čekají i v dalších oblastech (střežení fasád domů na ulici) a budeme si konečně moci svůj život vzít do svých rukou.

Odkaz na Stanovisko č.1/2016.ext

 

 
Tisk Email
úterý, 11. srpna 2015 16:52

Nový hit roku 2015 - výměna starých kamer za FullHD

Opravdu velkým hitem letošního roku se stala postupná výměna starších, tedy analogových, kamer za nové s vysokým rozlišením FullHD. Kamery analogové mají rozlišení přibližně 0,4Mpx, zatím co kamery FullHD mají rozlišení 2,2Mpx, tedy pětkrát vyšší. Rozdíl v kvalitě je obrovský !

 

Přitom kamery se dají vyměnit bez práce na kabelech. Stávající kabely a trasy zůstanou, vymění se kamery a záznamové zařízení. Některé starší kamery třeba zůstanou a vymění se jen ty důležité. Záznamová zařízení jsou totiž hybridní - umí zobrazit a nahrát oboje.

 

Tento zázrak umožnil rychlý nástup nových technologiíext - HD-SDI, HD-TVI a AHD kamer.

A co je nejlepší - současná cena FullHD kamer je nižší, než byla cena analogových PAL kamer, které jste si kupovali před lety !

 

Pokud jste tedy s kvalitou vašich záznamů nespokojeni, neváhejte nás kontaktovat.Kamera HD-TVI

 

 
Tisk Email
úterý, 07. července 2015 18:08

Proč je potřebné dbát na používání certifikovaných komponent instalovaných certifikovanou firmou ?

Laik zpravidla nedokáže rozeznat, co mu prodávající nabízí a zda to bude funkčně vyhovovat ve všech případech, které se mohou v praxi vyskytnout. Zda má nabízený systém záložní napájení, jak je chráněn proti zamaskování detektoru apod. Také se o to starat nemusí, od toho jsou tu normy. Všechny nyní dodávané komponenty na našem trhu musí projít certifikací, která zkontroluje jejich vlastnosti.

Zatímco na necertifikované komponenty narazíte na trhu jen zřídka, necertifikovaných firem je hodně. Takže pokud váš dodavatel nemá potřebnou koncesi „Poskytování technických služeb k ochraně majetku a osob“, nevíte, za jeho zaměstnanci nebyli dříve trestaní. Nebo zda firma posílá své pracovníky na školení a udržuje jejich profesionalitu.

Aby vám pozvaný technik vypracoval návrh na střežení domu, musíte mu jej celý ukázat. On vyhodnotí, kudy se zloději mohou snadno dostat, aby tyto cesty dokázal střežit. Opravdu víte, koho si pouštíte do domu ?

 

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 Další > Konec >>

Strana 1 z 5
 

HLEDÁTE

podrobnější informace o

Porovnání rozlišení kamer.

KAMEROVÝCH

SYSTÉMECH ?

zkuste se podívat

sem.

 

Člen Hospodářské komory ČR

Člen sdružení Asociace Gremium Alarm

Člen montážní skupiny KELCOM v ČR

Certifikace u České asociace pojišťoven

Certifikát CI na poplachové a kamerové systémy

Osvědčení od NBÚ na stupeň "Důvěrné"

Spolehlivá firma 2016

Důvěryhodná firma 2015

 • dálkové ovladače
 • digitální záznamové zařízení
 • ovládací panel požární ústředny
 • domácí telefony a videotelefony
 • pohybový detektor
 • požární siréna
 • kamera otočná v krytu
 • stropní DOME kamera
 • kamera s infrapřísvitem
 • venkovní střežení - infrazávory
 • ovládací klávesnice
 • stropní pohybový detektor
Uživatelské jméno
Heslo