KELCOM - zabezpečení objektu, kamerové systémy

Úvod
H S


Tisk Email
sobota, 20. dubna 2030 17:00

Nové typy kamer pro snadnější použití

V nabídce dodavatelů se už častěji objevují nové typy kamer. Jedna kamera má možnost dávat obrázek v několika formátech - standardní analog (neboli CVB), dále AHD verze 2.0 (FullHD), dále TVI verze 2.0 (také FullHD) anebo CVI (rovněž rozlišení 1080p, tedy FulHD). To znamená, že kameru můžete připojit do 4 různých kamerových systémů. Zvyšuje se tedy její možnost využití.

Navíc ji můžete dnes připojit do stávajícícho kamerového systému starší konstrukce, tedy s analogovým obrazem, a později ji můžete přepnout do vysokého rozlišení. Šteříte peníze a čas.

 

 
Tisk Email
pondělí, 30. ledna 2017 08:05

Zloději si méně tipují, oběti si vybírají náhodně.
Proto se také množí vloupání do prázdných domů a bytů. Naopak se snadno může stát, že se k vám vloupají, i když jste právě doma. A Petra Kvitová z prosince roku 2016 není zdaleka jediný případ.
Doba se zrychluje všude, dnes musí jít vše ráz na ráz. U zlodějů to znamená, že se vloupají i do domů opatřených poplachovým systémem. Prohledají místa, kde lidé obvykle mívají hotovost, seberou šperky, vezmou věci, které se snadno odnesou a rychle prodají. Na vloupání mají jen několik munit, než dorazí výjezdová služba nebo všímavý soused.
Klasické tipování domů a bytů už pomalu mizí, všude jsou na ulicích kamery a zloději neriskují. To ovšem neznamená, že si vás zloději nemohou vybrat. Sledují sociální sítě, kde se lidé rádi chlubí vybavením bytu a také sdělují, kdy budou na dovolené. A veřejně přístupné mapy na internetu nabídnou zloději celkový pohled na dům, často včetně kvality zámků na dveřích.
Také ubývá "šikovných" machrů schopných dveře otevřít. Nastupuje hrubá síla - rozbité dveře, vypáčená okna.
Podle statistik policie a vězeňské služby pomalu klesá počet vloupání. Kromě nárůstu po presidentské amnestii v roce 2013.
Jak se tedy chránit před zloději ? Především si nedávat peníze do hrnečku, pod matraci, do šuplíku a mezi prádlo. Nemít doma vůbec žádnou větší hotovost a když, tak cené věci vložit do trezoru nebo schránky. Hlavně nemít peněženky, klíče od auta, mobily či šperky v předsíni u vchodu.
Zamykat dveře, i když jste doma, a klíč nechávat ve vodorovné poloze. Okna zavírat, v přízemí nenechávat ani mikroventilaci. Pořídit si kvalitní zabezpečení (zámky, dveře, poplachový systém, kamery).
Během dovolené nesmí dům (byt) působit dojmem opuštěnosti, dopisní schránka nesmí přetékat. Dohled sousedů je vždy na místě.
Nevpouštět do domu cizí lidi. (Pokud si chcete pozvat domů člověka, aby vám navrhl zabezpečení, musíte mu ukázat slabá místa. Takového člověka byste si měli napřed prověřit).
V bytových domech zamykat i hlavní vstup. Pro případ vloupání mít vyfotografované cenné věci nebo poznamenaná výrobní čísla.

 

 

 
Tisk Email
čtvrtek, 01. prosince 2016 07:45

Děkujeme za přízeň všem svým zákazníkům a přejeme klidně strávené vánoční svátky a šťastný celý nový rok 2017.

 

Kolektiv KELCOM Liberec s.r.o.

vesele_vanoce_2016jpg.jpg

 
Tisk Email
pondělí, 04. dubna 2016 07:25
kamera-ipjpg.jpg

p
Jak vybrat správnou IP kameru

Přemýšlíte, že si IP kameru koupíte a zprovozníte sami ? Zajímá vás, jak koupit správnou IP kameru ? Nevíte, jakou vybrat, aby byla kompatibilní se záznamem ?

 

Zdálo by se to jednoduché - koupím a namontuju. Věděli jste, že i dvacet let od prodeje prvního kusu IP kamery (Axis NetEye 200 od AXIS Communications, rok 1996) je stále kompatibilita kamer a záznamových sw zoufalá ? Pravděpodobnost, že vybranou kameru "uvidí" záznamový software, je asi 15%.

 

Vybrat kameru znamená rozhodout se o rozlišení záznamu, citlivosti čipu, úhlu záběru, typu krytu kamery, nočním přisvícení na potřebnou vzdálenost, volbě napájení kamery a přenosu obrazu na správné místo. Další otázky vyvstávají při volbě správného záznamového sw - nebo lépe záznamového zařízení.

 

Pokud se nechcete všemi těmito věcmi zabývat do podrobností, obraťte se na naše specialisty. Ti vám zdarma poradí, případně zajedou k vám domů a v ceně nákupu můžete mít návrh na "míru" . Dodáme potom systém s přednastavenou technikou.

 

Tato nabídka se samozřejmě netýká jen IP kamer, podobná situace je i u další technologií. Dnes jich je na trhu celá řada : AHD, HD-CVI, HD-TVI, Turbo HD, HD-SDI, EX-SDI, PAL, H960 ... Kdo se v tom má vyznat ?

 

My se vyznáme. Děláme tuhle práci už přes 25 let. Jak říká filmový Schrek: "Máme zkušenosti a nebojíme se je použít".

 

 

 

 
Tisk Email
středa, 20. ledna 2016 16:00

Průlom v přístupu Úřadu na ochranu osobních údajů ?

 

Včera vydal ÚOOÚ Stanovisko č.1/2016 ke kamerovým systémům v bytových domech. Dokument je sice napsán právnickou češtinou a tudíž nic není jednoznačné, ovšem vyplývá z něj, že v bytových domech už není potřeba vyžadovat od každého nájemníka souhlas s provozováním kamerového systému. Tak tomu bylo doposud, pokud jste nezískali souhlas, nesměli jste spustit záznam kamer.

Nyní postačí pouze informovat uživatele bytů vhodným zůsobem.

Důležité ovšem stále zůstává, že se musíte postarat o to, aby záznamy nebyly zneužity. Tedy - záznamové zařízení pokud možno uzamknout, přístup k záznamům chránit heslem, omezit počet osob, které heslo znají. Úřad také požaduje, aby se v zařízení ukládal deník přístupů k záznamům. Tento požadavek všechna naše zařízení splňují.

Povinností stále zůstává požádat o registraci na Úřadu.

Oproti dřívějším požadavkům Úřadu se tedy jedná o radikální obrat. Snad nás podobné změny čekají i v dalších oblastech (střežení fasád domů na ulici) a budeme si konečně moci svůj život vzít do svých rukou.

Odkaz na Stanovisko č.1/2016.ext

 

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další > Konec >>

Strana 1 z 6
 

HLEDÁTE

podrobnější informace o

Porovnání rozlišení kamer.

KAMEROVÝCH

SYSTÉMECH ?

zkuste se podívat

sem.

 

Člen Hospodářské komory ČR

Člen sdružení Asociace Gremium Alarm

Člen montážní skupiny KELCOM v ČR

Certifikace u České asociace pojišťoven

Certifikát CI na poplachové a kamerové systémy

Osvědčení od NBÚ na stupeň "Důvěrné"

Spolehlivá firma 2016

Důvěryhodná firma 2015

 • dálkové ovladače
 • digitální záznamové zařízení
 • ovládací panel požární ústředny
 • domácí telefony a videotelefony
 • pohybový detektor
 • požární siréna
 • kamera otočná v krytu
 • stropní DOME kamera
 • kamera s infrapřísvitem
 • venkovní střežení - infrazávory
 • ovládací klávesnice
 • stropní pohybový detektor
Uživatelské jméno
Heslo