Tisk

Kamerové systémy a dálkový přístup k nim

Řada zákazníků má v poslední době pocit, že podívat se z dálky přes počítačovou síť nebo přes internet je možné jen na kamery IP. Kdoví, zda jim tento názor nepodsouvají jejich IT specialisté. Ale rozhodně to není pravda.

Už řadu let fungují VŠECHNY kamerové systémy tak, že se záznamové zařízení připojí k počítačové síti v objektu a tím i k internetu. Potom se můžete na kamery živě podívat z mobilu, počítače nebo tabletu odkudkoli na světě. A pokud máte rychlejší internetové připojení, můžete si stáhnout krátký záznam z některé kamery.

V posledních asi dvou letech navíc nepotřebujete mít veřejnou IP adresu nebo dokonce statickou IP adresu. Namísto toho se používá spojení typu P2P, které je zdarma a obě tyto IP adresy nahrazuje. To znamená, že dokonce můžete svoje záznamové zařízení přesunout (třeba na jaře z domu na chalupu a na zimu zase zpátky) a pořád se k němu připojujete stejným způsobem.

A navíc jsou v poslední době všechny kamerové systémy tak vyspělé, že po dálkovém připojení k záznamovému zařízení se můžete dále propojit až ke kameře samotné. My tuto možnost využíváme například k tomu, že v nočních hodinách nastavujeme kamery, aby jejich obraz s infrapřísvitem byl co nejkvalitnější. A přitom sedíme doma v pohodlí obýváku. Zákazník tak neplatí dopravu a nemusí s námi být v noci v kanceláři.

 

  [ Zpět ]